مظنونان به جاسوسی تا قبل از صدور حکم برائت از دادگاه صالح حق تاسیس حزب را ندارند
نمایندگان مردم در خانه ملت مظنونان به جاسوسی را تا قبل از صدور حکم برائت از دادگاه صالح از تاسیس حزب و یا عضویت در آن محروم کردند.
تاريخ : چهارم بهمن 1394 ساعت 13:33   کد : 7073

نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، 4 بهمن‌ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور به مجلس در خصوص طرح نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی اعاده شده از شورای نگهبان با اصلاح بند پ ماده 5 این طرح موافقت کرد.

براساس بند پ ماده 5 طرح نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی مظنونان به جاسوسی حسب تشخیص وزارت اطلاعات یا سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تا قبل از صدور حکم برائت از دادگاه صالح از حق تاسیس حزب و یا عضویت در آن محروم اند.

گفتنی است در ادامه نشست امروز مجلس شورای اسلامی نمایندگان با تبصره 5 ماده 10 طرح مذکور نیز موافقت کردند که براساس آن جلسات کمیسیون با حضور 5 نفر از اعضا رسمیت می‌یابد و تصمیمات آن با رأی حداقل 4 نفر از اعضا معتبر می‌باشد.

لازم به ذکر است تبصره 5 ماده 10 طرح مذکور مورد اختلاف کمیسیون و شورای نگهبان بوده که مجلس بر مصوبه خود اصرار داشته، از این رو برای بررسی نهایی این بند به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال خواهد شد./